Waar vorig jaar de regenpakken nog belangrijker waren dan de drivers, leek Heidemeer dit jaar eerder op een golfbaan ergens aan de Costa del Sol. Op 23 en 24 mei werd de Greensome Mix gespeeld onder werkelijk tropische omstandigheden. Geen strijd tegen regen en wind dit keer, maar vooral tegen de zon, uitdroging en wegsmeltende energievoorraden. Het devies van het weekend: smeren, hydrateren en vooral niet omvallen.
Voor mij betekende dit toernooi ook een primeur: voor het eerst vormde ik een mix-koppel met Sint Brouwer. Een nieuwe combinatie dus, maar eentje die verrassend goed bleek te klikken. De taakverdeling was duidelijk: Sint voor de verre slagen, ik voor het chip- en putwerk. Een soort golfversie van “jij de power, ik de finesse”. En dat werkte wonderbaarlijk goed echt teamwerk dus.
Weerbericht van dienst
De omstandigheden waren beide dagen compleet anders dan vorig jaar.
Op 23 mei was het drukkend warm echt zo’n dag waarop je al zweet als je alleen al naar je tee kijkt. De lucht stond stil, zwaar en tropisch.
Op 24 mei was het gelukkig iets vriendelijker dankzij een vroege start om 08.30 uur. Dat was precies goed getimed: de eerste holes waren nog prima te doen, en pas richting de middag begon de hitte weer serieus toe te slaan. Een perfecte “golf-ontsnapping” voordat de oven weer op temperatuur kwam.
Poulefase: rustig opwarmen in de hitte
De wedstrijd begon met een poulesysteem. Eerst speelden we tegen Ronald en Ronella, daarna tegen Haitske en Jos. Ondanks de tropische omstandigheden kwamen we steeds beter in ons spel. Slimme keuzes, degelijke slagen en vooral: niet oververhit raken op de verkeerde momenten!
De poule werd gewonnen, en daarmee stroomden we door naar de halve finale tegen Aad en Carin. Ook daar hielden we het hoofd koel al was dat soms meer hoop dan realiteit en trokken we de partij naar ons toe. Finale gehaald. Missie geslaagd. Zweet eraf.
Finale tegen Bram en Margriet
In de finale stonden Bram en Margriet klaar voor de eindstrijd, geduchte tegenstanders en als eerste geplaatst. Een pittige klus dus. Matchplay onder deze omstandigheden is een sport apart: je speelt niet alleen tegen je tegenstanders, maar ook tegen de zon die langzaam alle energie uit je lijf lijkt te trekken.
De eerste negen holes verliepen spannend. Tot hole 6 stonden we 2 up, maar daarna kantelde het spel. Op hole 7 en 8 waren het Bram en Margriet die de punten pakten en zich sterk terug in de wedstrijd knokten. Daarna werd het weer gelijk en op hole 10 stond het A/S. Alles weer open. Alles weer mogelijk
Suiker, doorbraak en ommekeer
Alsof de spanning nog niet genoeg was, kreeg Sint op de 10 de hole een lichte flauwte door de hitte. Maar echte golfers lossen dat op zoals het hoort: Twee zakjes suiker erin en doorgaan!
En eerlijk is eerlijk: suiker doet wonderen. Vanaf dat moment stond er een herboren Sint op de baan, energie voor tien, alsof er ergens een noodgenerator was aangezet. Op de holes daarna kwam het verschil. De slagen werden stabieler, het vertrouwen groeide en samen pakten we stap voor stap de controle terug. Uiteindelijk viel de beslissing met een eindstand van 4/2 winst in de finale
Tropische kampioenen
Een overwinning in pure Indian Summer stijl: zinderende hitte, veel water drinken, veel smeren en een flinke dosis doorzettingsvermogen.
Soms win je met techniek.
Soms met geluk.
En soms met twee zakjes suiker en een goed partnerschap.
Dankwoord
Een woord van dank aan Arjan voor het verslaan van de mix op Radio Heidemeer, waardoor zo’n 65 thuisblijvers de wedstrijd weer ontspannen konden volgen vanuit hun luie stoel.
Aan Arjen, die de live-scoring heeft geïnstalleerd, waarbij de spelers zelf hun scores konden invoeren zodat het thuispubliek geen moment hoefte te missen van alle hoogte- én dieptepunten op de baan.
Verder ook groot compliment aan de greenkeepers en holestekers. De greens lagen er super bij ! En de holes verrassend gestoken! ( Super bedacht Klaas!) Hulde voor dat werk.
Dank ook aan de horeca voor de uitstekende verzorging van de 19e hole, waar het vochtverlies na elke ronde weer keurig kon worden aangevuld.
En natuurlijk dank aan Jan Sietse Heida en Jan Dijkstra voor de organisatie van dit tropische golfweekend. Alles liep gesmeerd tot aan de zonnebrand toe!
Bovenkant formulier
Elly van Vessem

