logo

Regel en Handicap commissie

04 mei 2023

Van de Regel- en Handicapcommissie

Nieuws vanuit de Regel en Handicapcommissie met een terugblik, nieuws aangaande een eventuele aanpassing van uw handicap een uitleg met betrekking tot het inleveren van Q kaarten in combinatie met de PCC.

01 feb 2023

Van de R&H: regelwijzigingen per 01-01-2023

De NGF voert regelmatig wijzigingen door. Vanaf 1 januari 2023 ziet u geen NGF nummer meer op uw pas, alleen een GSN nummer. Dit nummer is een uniek nummer dat altijd aan u is gekoppeld, ook als u op andere golfbanen speelt of hier (buiten) lid wordt.

15 aug 2021

Vertidrainen van de fairways

Zoals jullie waarschijnlijk wel hebben gelezen of gehoord, gaan ze beginnen met het vertidrainen van de fairways. Dit houdt in dat de baan vanaf as dinsdag 17 aug tot en met zondag 22 aug NON-Q zal zijn. Als ze aan het werken zijn op een hole is deze hole ook dicht. Dit wordt aangegeven met een bordje bij de tee afslag. Deze hole mag dan ook niet gespeeld worden. Wel mag men erover lopen om naar de volgende hole te […]

02 jun 2020

Hole in one reglement

Een hole-in-one betekent dat een golfspeler in één slag de bal vanaf de afslagplaats (tee) in de hole slaat. In ons clubhuis hangt een pompeblêdbord met de namen van de leden die op Golfclub Heidemeer een hole-in-one geslagen hebben. Lees het Hole in One reglement via deze PDF

20 aug 2019

Handicapsysteem

Wereldwijd zijn er nu zes handicapsystemen in gebruik, die flink van elkaar verschillen. Internationaal is men bezig te komen tot een Wereldhandicapsysteem (WHS), dat in sommige landen reeds per 1 januari a.s. wordt ingevoerd. Nederland kiest er voor om het per 1 januari 2021 in te voeren. Dat lijkt nog ver weg, maar toch dienen spelers vanaf nu reeds rekening te houden met de invoering van het nieuwe systeem. Qualifying scores die nu worden ingeleverd, kunnen mede bepalend zijn voor […]

12 dec 2018

Nieuwe regels 2019!

Met ingang van 1 januari 2019 gelden er nieuwe golfregels. De R&H heeft besloten geen regelavonden te organiseren, omdat daarmee maar een zeer beperkt aantal leden wordt bereikt. We willen graag alle leden bereiken en daarom draagt de R&H zorg voor zoveel mogelijk schriftelijke informatie voor alle leden. De R&H is al een hele tijd bezig de invoering van de nieuwe regels voor te bereiden, maar is daarbij afhankelijk van informatie vanuit de NGF, die vaak erg laat doorkomt. Wat […]

18 apr 2017

Theorie avond 8 mei 2017

Vanuit de Regel & Handicapcommissie is het idee ontstaan om een theorie avond te organiseren voor golfers met een handicap van 30 t/m 54 van onze club. De Regel en Handicapcommissie ziet dit als een opfriscursus. De avond wordt gehouden op maandag 8 mei, aanvang 19.30 uur in het clubhuis (golfbar Mulligan). In de hal van het clubhuis hangt een lijst waar u zich op kunt inschrijven. Er is plaats voor 40 personen deze avond, geef uzelf dus snel op: […]

11 apr 2017

Plaatselijke regel omtrent bewogen bal op de green

Indien de bal van de speler op de green ligt, volgt er geen straf als de bal of de balmerker per ongeluk door de speler, zijn partner, zijn tegenstander, of een van beide caddies of uitrusting wordt bewogen. De bewogen bal of balmerker moet worden teruggeplaatst zoals voorzien in de Regels 18-2, 18-3 en 20-1. Deze plaatselijke regel is alleen van toepassing als de bal of zijn balmerker op de green ligt en de beweging per ongeluk wordt veroorzaakt . […]

Baanagenda
Sluiten
Baanstatus
Sluiten